Mladosť, zdravie, krása a spokojnosť sú odmenou za vyrovnaný, zdravý, životný štýl – takýto bol názor starých Číňanov. Telo bolo pre nich viditeľným výrazom vedomia, pričom každý orgán, každá časť tela zodpovedala určitému duchovnému obsahu a istej kozmickej energii. Ich liečebné metódy vychádzali zo základnej poučky: „najskôr je nutné liečiť príčinu ochorenia a až potom jej symptómy“. Dosiahli cieľa, že symptómy chorôb ustúpili ak sa najskôr odstránila porucha, ktorá viedla k narušeniu harmónie a tým aj k vzniku ochorenia.
Cieľom všetkých základných prvkov starovekej orientálnej liečebnej metódy bolo obnovenie harmónie.
Podľa historických spisov, vymyslel cisár Huang-ti Nie Ching systém obehu vnútorného poriadku, ktorý rozdelil na dva základné princípy jin a jang. Ľavá polovica tela symbolizuje jin – vnútro, lásku, cit, ženský princíp, fantáziu, predstavivosť, čiernu farbu a pravá polovica tela symbolizuje jang, vonkajšok, vôľu, múdrosť, múdrosť, mužský princíp, logiku, racionálne myslenie a bielu farbu.
Čínski mudrci boli prví, ktorí poukázali na liečivé prírodné sily. Prírodné prostriedky ako napríklad rastliny, byliny a plody udržiavajú svojou energiou mechanizmus jin jang tak, že rezonujú v narušenej oblasti a vibráciou odstraňujú blokády v orgánoch.
Keď životná energia prúdi, aktivujú sa samoliečebné telesné sily a človek je zdravý.
Využívajte výhody V.I.P. čitateľov.
V prípade otázok nás kontaktujte.
Radi Vám odpovieme a poradíme.
PhDr. Radka Aľakšová
0905 723 073